Džekinih devet trofeja: Pet osvojio u Engleskoj, tri u Italiji i jedan u Njemačkoj

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko (36), sinoć je osvojio deveti trofej u svojoj karijeri. Sa Interom je podigao trofej talijanskog Superkupa. U nastavku donosimo kojih je devet trofeja u svojoj karijeri osvojio.

Inter je sinoć savladao Milan sa 3:0, a sjajnu partiju pružio je Edin Džeko. Pored jednog gola proglašen je i najboljim igračem utakmice.

Džeko je sinoć osvojio deveti trofej u svojoj karijeri:

2009. – Titula prvaka Njemačke (Wolfsburg)

2011. – FA Cup Engleske (Man. City)

2012. – Titula prvaka Engleske (Man. City)

2013. – Superkup Engleske (Man. City)

2014. – Titula prvaka Engleske (Man. City)

2014. – Liga kup Engleske (Man. City)

2022. – Kup Italije (Inter)

2022. – Superkup Italije (Inter)

2023. – Superkup Italije (Inter)

Ovih devet trofeja obilježili su njegovu karijeru.

“Veteran-napadač Edin Džeko inspirirao je milanski Inter na pobjedu od 3:0 nad gradskim rivalom AC Milanom i drugi uzastopni trofej italijanskog Superkupa u srijedu.

Upravo je 36-godišnji Džeko postigao jedan gol. Uhvatio je Milanovu odbranu na spavanju. Projurio je na slobodan udarac prije nego što je iskosa pogodio pored golmana Milana Cipriana Tatarusanua.

Imao je i ulogu u prvom pogotku Federica Dimarca”, objavila je svjetski ugledna agencija AFP.

“Inter je započeo prvo poluvrijeme briljantno. Postigli su prekrasan timski gol, gdje je Edin Džeko bio arhitekta, a Federico Dimarco finišer”, tvrdi Yardbarke.