Džeko postigao dva gola u pobjedi Fenerbahcea, Varešanović debitovao za Rizespor

Džeko

U okviru prvog kola turske Superlige Fenerbahce je na svom travnjaku savladao Gaziantep sa 2:1. Dok je u drugom susretu Adana Demispor istim rezultatom bila bolja od Rizespora. Domaći sjajno otvaraju meč u trećoj minuti, Džeko i Tadić su odigrali dupli pas, a naš Dijamant je pogodio mrežu gostiju.

Petnaestak minuta poslije novi gol u mreži gostujućeg tima, a ponovo je strijelac bio Edin Džeko.

Od 23. minuti gosti su imali igrača manje jer je u samo tri minute dva žuta kartona dobio Alexandru Maxim.

U finišu prvog poluvremena Gaziantep dolazi do gola, Soyalp je ubacio, a glavom loptu u mrežu poslao Kizildag.

Na otvaranju drugog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za Fenerbahce, Dušan Tadić je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac odbranio golman gostiju.

Mogao je Dijamant do hat-tricka u 79. minuti, ali je stativa bila saveznik Gaziantepa.

U drugom meču Adana Demispor je sa 2:1 savladala Rizespor, domaći su poveli golom Younes Belhanda u 27. minuti susreta, da bi u finušu utakmice John Mary pogodio za izjednačenje, a na kraju konačni rezultat meča u drugoj minuti sudijske nadoknade postavio je Yusuf Erdogan.

Bivši igrač Sarajeva Dal Varešanović je upisao debitantski nastup. Reprezentativac BiH je u 60. minuti ušao u igru umjesto Oscara Pinchija.