veliko razočarenje

Džeko se oglasio nakon šokantnog poraza: Znali smo da će nas navijači “raspaliti” ako rano postignemo gol, ali…

Želio je Edin Džeko krunisati svoju prvu sezonu u dresu Fenerbahcea velikim rezultatom u Evropi.

Međutim, turski klub je zapeo u četvrtfinalu Konferencijske lige UEFA.

Kobno je za ekipu iz Istanbula bilo izvođenje jedanaesteraca protiv grčkog Olympiacosa koje je Dijamant gledao s klupe jer je zamijenen u drugom poluvremenu.

"Pokušali smo doći do najboljeg mogućeg rezultata. Jako smo naporno radili.

Znali smo da će nas naši navijači raspaliti ako rano postignemo pogodak i to smo uspjeli.

Pokušavali smo dati drugi gol, ali to se nije dogodilo", rekao je kapiten nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine po završetku utakmice.

Podsjetimo, Fener je nakon poraza u Grčkoj (2:3) uspio na svom terenu slaviti sa 1:0 u regularnom toku.

Kako se ni nakon produžetaka rezultat nije mijenjao, odluka o putniku u polufinale pala je izvođenjem penala u kojem je Olympiacos slavio sa 3:2.

Džeko je igrao do 74. minute, dok je drugi reprezentativac BiH u redovima Fenera ušao tokom produžetaka, u 106. minuti.