Džeko sve bliži polufinalu Lige prvaka, velika pobjeda Intera u gostima

Edin Džeko igrao je za Inter protiv portugalske Benfice u prvom susretu četvrtfinala evropske Lige prvaka u nogometu.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine imao je dobar pokušaj, no nije bio precizan u dresu italijanske ekipu na gostovanja u Lisabonu. Džeko je teren napustio u 63. minuti, kada ga je zamijenio Romelu Lulaku.

Pokušaj Džeke

Ipak, Inter je upisao veliku pobjedu u prvom meču od 2:0. Prvo gol je pao u 51. minuti. Sjajnu loptu u šesnaesterac je ubacio Alessandro Bastoni s lijeve strane.

Nicolo Barella se bacio nju i glavom matirao Odysseasa Vlachodimosa, pogodiviši donji ugao za 0:1.

U 82. minuti Inter je postigao i drugi gol. Džekina zamjena, belgijski napadač Lulaku, bio je precizan sa penala. Prethodno je sviran udarac sa 11 metara zbog igranja rukom jednog od igrač Benfice u kaznenom prostoru.

Džeko je zbog velike radosti prilikom gola i ulaska u teren s klupe za rezervne igrače dobio žuti karton.

Interu je ovo bila prva pobjeda u četvrtfinalu elitnog takmičenja od 2010. godine. Benfica je pretrpjela prvi ovosezonski poraz u Ligi prvaka.

Revanš je na rasporedu 19. aprila u Milanu.

Bayern primio tri gola u Engleskoj

U Engleskoj igraju Manchester City i njemački Bayern.

Meč ja završen pobjedom "Građana" od čak 3:0. Vodeći gol u 23. minuti postigao je Rodri.

U 70. minuti, Bayern je primio i drugi gol. Golgeter Erling Haaland je, za promjenu asistirao, a Bernardo Silva glavom pogodio za 2:0.

Sedam minut kasnije, i Halaland se upisao u strijelce. Bavarce u revanšu očekuje zaista težak zadatak, da pokušaju nadoknaditi velika tri gola minusa.

Revanš u Muhchenu također će biti igran 19. aprila.