Finalni meč sutra

Džumhur se plasirao u finale ATP Challenger turnira u Istanbulu

Džumhur je danas odigrao polufinalni meč protiv Nicka Hardta

Jedan od najboljih bosanskohercegovačkih tenisera Damir Džumhur plasirao se u finale ATP Challengera u Istanbulu.

Nakon što je u jučerašnjem meču četvrtine finala savladao hrvatskog tenisera Dinu Prizmića (2:1 u setovima), Džumhur je danas odigrao polufinalni meč protiv Nicka Hardta iz Dominikanske Republike.

Džumhur je prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:4 u gemovima. Poveo je Džumhur sa 2:0 u gemovima, Hardt se trudio da sustigne zaostatak, ali Džumhur je za 42 minute riješio prvi set u svoju korist.

U drugom setu smo vidjeli slabiji otpor Hardta. Džumhur je poveo sa 3:0 u gemovima, potom je Hardt smanjio na 3:2, ali je Džumhur povisio na 5:2. Osvojio je Hardt još jedan gem, no Džumhur nije sebi dozvolio da ispusti prednost i osvojio je drugi set sa 6:3 u gemovima.

Bosanskohercegovački teniser će u finalu odmjeriti snage sa slovačkim teniserom Lukasom Kleinom.

Finalni meč je na rasporedu sutra u 9:00. Pobjednik ATP Challengera u Istanbulu će osvojiti novčanu nagradu od 80.000 dolara.