Edin Džeko bio je junak pobjede Intera u Ligi prvaka. Evo šta je Dijamant poručio nakon meča u kojem je postigao dva gola

inter edin džeko

Edin Džeko je sa dva gola bio junak u pobjedi Intera nad ukrajinskim Shakhtarom iz Donjecka (2:0) kojom se italijanski klub približio plasmanu u osminu finala evropske Lige prvaka iz grupe D.

Naš nogometni reprezentativac mrežu gostiju zatresao je u 61. i 67. minuti te dobio nagradu za najboljeg igrača meča petog kola.

Trener ekipe iz Milana Simone Inzaghi je po završetku meča izjavio da je nakon mnogobrojnih promašaja u prvom poluvremenu upravo gol Džeke donio olakšanje.

-Inter me je doveo da bih postizao golove i pokušavam dati svoj doprinos. Njihov golman bio je veoma dobar, ali je bilo bitno da budemo smireni. Konačno smo u drugom poluvermnu postigli dva gola.

Osvojili smo tri ključna boda. Lopta nije htjela ući u prvom poluvremenu, a i drugo je djelovalo kao "prokleto" sa poništenim golovima. Konačno smo uspjeli. U pauzi Inzaghi nam je rekao da nastavimo igrati kao u prvom poluvremenu - izjavio je Džeko.

Dijamant se sa ova dva pogotka priključio elitnom krugu igrača koji su stigli do cifre od 50 pogodaka u klupskim takmičenjima pod okriljem Evropske nogometne federacije (UEFA).