Edin Džeko je prije 14 godina zadao Bayernu jedan od najvećih nokauta u historiji

Edin Džeko i njegovi tadašnji saigrači iz Wolfsburga zadali su Bayernu jedan od najtežih poraza u historiji slavnog njemačkog nogometnog kluba u Bundesligi.

Dana 4. aprila 2009., rekorderi po broju titula prvaka Njemačke izgubili su 1:5 protiv VfL Wolfsburga. Na poluvremenu ništa nije ukazivalo na takav debakl kluba iz Munchena.

Nakon golova Christiana Gentnera (Wolfsburg) u 44. i Luce Tonija (Bayern) u 45. minuti, na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1.

Međutim, u drugom poluvremenu stvari su krenule naopako po Bavarce. Prvo je "Vukove" na put do pobjede poveo bosanskohercegovački Dijamant, golovima u 63. i 66. minuti.

Onda je Edinaldo Grafite došao na red. Konačan rezultat postavio je Brazilac golovima u 74. i 77. minuti.

Wolfsburg je na kraju sezone uspio proslaviti svoj prvi i posljednji naslov prvaka Njemačke, prenosi Eurosport.

S dva boda prednosti ispred Bayerna, Wolfsburg je završio bundesligašku sezonu na prvom mjestu.

Bila je to senzacija za koju su najzaslužniji bili već spomenuti Grafite te bosanskohercegovački tandem Edin Džeko - Zvjezdan Misimović.

Grafite je bio prvi strijelac Bundeslige sa 28 golova. Sjajni Džeko je bio drugi na listi najboljih strijelaca, sa 26 pogodaka u 32 nastupa.

Blistao je i Misimović, koji je bundesligašku sezonu završio sa čak 20 asistencija u 33 utakmice.