Edin Džeko sa Interom izborio polufinale Kupa Italije

Italijanski mediji Edin Džeko Inter Real Madrid

Edin Džeko je sa Interom izborio plasman u polufinale Kupa Italije u nogometu.

Klub našeg Dijamanta se žestoko borio za minimalnu pobjedu od 1:0 nad Atalantom. Naš reprezentativac igrao je od 71. minute, kada je zamijenio u napadu Romelua Lukakua.

Inter je izgledao bolje u prvom poluvremenu. Imao je mnogo prodora u posljednju trećinu terena Atalante. Najbolja prilika u prvom dijelu došla je kada se udarac Hakana Calhanoglua odbio od stative.

Klub iz Milana poveo je u 57. minut. Strijelac je bio Matteo Darmian na asistenciju Lautara Martineza.

Ekipa iz Bergama također je imala odličnu priliku za pogodak. Međutim, Duvan Zapata nije uspio skrenuti loptu u mrežu posljednjim minutama utakmice.

Bila je to kontrolirana i oprezna pobjeda Intera. Nerazzurri se nadaju da su ovom pobjedom uhvatili zamah uoči nadolazećeg gradskog derbija, takozvanog Derby della Madonnina, sa AC Milanom u Seriji A.

Nerazzurri će se u polufinalu italijanskog kupa susresti s pobjednikom duela Juventus - Lazio.