Engleska mu se smije. Pepovo pojačanje od 120 miliona eura žestoko se obrukalo

Utakmicom Leeds Uniteda i Manchester Cityja u kojem je ekipa Pepa Guardiole slavila s 3:1 kompletirano je 17. kolo engleske nogometne Premier Lige.

Iako je ponovno postigao dva pogotka, Erling Haaland ovoga puta nije bio u krupnom planu.

Naime, mediji pišu samo o jednom igraču. Za njega je City platio 120 miliona eura, a on se protiv Leedsa dobro ispromašivao. Jack Grealish je u dva navrata uspio promašiti prazan gol.

Najprije je u 32. minuti imao sjajnu priliku nakon ubačaja Riyada Mahreza. Uklizao je i samo je loptu trebao ubaciti u loptu u mrežu. No, Jack je uspio prebaciti sve, prenose Sportske novosti.

Nakon povratne lopte u sredinu Grealish je samo trebao spremiti loptu u gol ili je propustiti na drugu stativu, gdje je stajao Haaland. Umjesto toga, odlučio se za udarac te je ponovo uspio prebaciti cijeli gol.

Tako je izazvao smijeh na tribinama.

Usprkos katastrofalnom prvom poluvremenu, Guardiola je vjerovao u engleskog reprezentativca. Držao ga je na terenu sve do 73. minute kad je umjesto njega na teren poslao Phila Fodena.

U međuvremenu se Grealish iskupio za svoja ‘‘nedjela‘‘. Asistirao je Haalandu za oba njegova pogotka. Bile su mu to ujedno prve dvije asistencije ove sezone u prvenstvu u kojemu je Grealish nastupio svega devet puta.

Postigao je i jedan pogodak. No. engleski mediji složni su kako je to i dalje skroman učinak za igrača koji je prošle godine došao iz Aston Ville kao najskuplje pojačanje u historiji kluba.