Engleska pobjedom od 10:0 završila kvalifikacije, Švicarci u Kataru, Italija mora u baraž

Engleska je pobjedom 10:0 kod San Marina zapečatila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2022.

Europski viceprvak ranije je potvrdio prvo mjesto u grupi I. U San Marinu je Gareth Southgate kombinirao sa sastavom, no i to je bilo previše jako za domaćina koji je kvalifikacije okončano s deset poraza i gol-razlikom 1:46.

Englezi su poveli u šestoj minuti golom Harryja Maguirea. Autogol je u 15. minuti zabio Fabbri, a onda je krenuo šou Harryja Kanea. Engleski kapetan zabio je četiri gola od 27. do 42. minute.

U 58. minuti Emile Smith-Rowe pogodio je za 7:0. Tyrone Mings bio je strijelac u 69. minuti za 7:0. Tammy Abraham zabio je u 78. minuti, a Bukayo Saka u 79. minuti.

San Marino je od 68. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Rossi.

Švicarska je na domaćem terenu pobijedila Bugarsku sa 4:0 te tako preuzela prvo mjesto u grupi C i plasirala se na Mundijal. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a zatim su u drugom pogađali Okafor, Vargas, Itten i Freuler, dok su Švicarcima poništena i dva pogotka zbog ofsajda.

Italija je ostala bez prvog mjesta zbog remija na gostovanju kod Sjeverne Irske (0:0). Aktuelni prvak nije uspio doći do pobjede, a i minimalna im nije odgovarala s obzirom na ubjeljiv trijumf Švicarske. Azzurrima je tako završila na drugom mjestu i mora se zadovoljiti baražom.