Engleska-Škotska 0:0: Situacija u grupi D tek sada postaje komplikovana

Iako je meč Engleske i Škotske završen rezultatom 0:0, možemo reći da nas "ostrvski derbi" nije razočarao.

Istina meč nije imao toliko velikih šansi, ali s obzirom na rivalstvo dvije reprezentacije kao i težinu uloga opet možemo biti zadovoljni. Škoti su bolje otvorili meč i stvorili nekoliko izvanrednih šansi, ali nisu uspjeli krunisati svoju dominaciju.

Prvu priliku je imao Adams koji je sa desetak metara šutirao prema golu, ali ga je odbrana Engleske blokirala. Samo sedam minuta kasnije Englezi su preko Stonesa imali priliku da dođu u vodstvo, ali igrač Manchester Cityja pogađa stativu.

Nakon toga Mason Mount je sa samo pet metara uspio promašiti gol Škotske. Škoti su do kraja poluvremena imali još jednu dobru priliku, ali je O' Donnell nije uspio iskoristiti.

Drugo poluvrijeme je bilo znatno mirnije uz tek poneku ozbiljniju priliku. James je spasio Englesku na gol-liniji u 62. minuti. Dykes se izborio za udarac iz voleja nakon kornera, a James je spasio svoju momčad.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika, a situacija u grupi D se dodatno zakomplikovala jer sve reprezentacije imaju šansu za prolazak dalje.