Eriksen minutu nakon ulaska u igru zabio povratnički go za Dansku. Na Euru je kolabirao na travnjaku

Danski nogometni reprezentativac Christian Eriksen zabio je svoj prvi gol za reprezentaciju od Evropskog prvenstva, kad su ga nakon srčanog udara iznijeli s travnjaka. Eriksen je zabio go u prijateljskoj utakmici protiv Nizozemske za 3:2. U igru je ušao u 46. minuti, a u 47. je zabio na asistenciju Olsena. Bio mu je to prvi kontakt s loptom na utakmici.

Nizozemci su poveli pogotkom Bergwijna u 16. minuti, no Vestergaard je četiri minute kasnije izjednačio na 1:1. Do kraja prvog poluvremena Nizozemci su vodili 3:1, a golove su zabili Ake i Memphis Depay. Eriksenov ulazak u igru podignuo je navijače na noge. Dobio je ovacije s tribina, a nekoliko trenutaka nakon toga upisao se i u strijelce. U 71. minuti svoj je drugi pogodak na utakmici postigao Bergwijn za pobjedu Nizozemske 4:2.

Podsjetimo, Eriksen je kolabirao tokom okršaja Danske na Euru 2020. s Finskom na stadionu Parken u Kopenhagenu i nakon toga je morao ugraditi uređaj za reguliranje rada srca. To je dovelo do kraja njegovog boravka u italijanskom klubu Interu, jer italijanska Serie A ne dopušta igračima koji koriste takve uređaje dok igraju.