FK Sarajevo će imati igrača u četvrtfinalu U 21 Eura

Dvije utakmice posljednjeg kola grupne faze Evropskog prvenstva za mlade (U-21) reprezentacije odigrane su danas u terminu od 18 sati.

Gruzijska selekcija, jedan od domaćina, apsolutna je senzacija ovog EP s obzirom da se pored nekoliko favorita probila do četvrtfinala i bez poraza okončala grupnu fazu.

Gruzijci su remizirali danas s Nizozemskom. Davitashvili je doveo Gruziju u vodstvo pogotkom u 42. minuti, da bi Kenneth Taylor izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena. Rezultat 1:1 nije se mijenjao do kraja susreta.

Nogometaš Sarajeva Giorgi Guliashvili ušao je u 79. minuti umjesto Gague kod gruzijske reprezentacije.

Portugal je savladao Belgiju. Joao Neves je donio prednost Portugalcima, da bi Vertessen izjednačio. Pobjedu Portugalu donio je Dantas golom s bijele tačke u samom finišu susreta.

Gruzija u četvrtfinale ide kao prvoplasirana ekipa grupe A, Portugal je druga. Nizozemska i Belgija opraštaju se od takmičenja, piše SC Sport.