FK Sarajevo odigrao fantastičnu utakmicu na Tušnju i pobijedio Tuzla City

Fudbaleri Sarajeva upisali su drugu premijerligašku pobjedu ove sezone jer su na Tušnju pobijedili Tuzla City 2:1.

Sarajevo je do pobjede stiglo prije svega zahvaljujući fantastičnom prvom poluvremenu.

Bordo tim je u uvodnih 10-ak minuta utakmice stvorio dvije dobre prilike preko Ziljkića i Oliveire, ali ni u jednoj situaciji fofanzivci Sarajeva se nisu najbolje snašli i njihove udarce je odbranio Fejzić.

Nastavilo je Sarajevo s napadima što mu se isplatilo u 20. minuti. Čataković nakon vrlo lijepe solo akcije odučuje šutirati s oko 17 metara i pogađa donji lijevi ugao domaćeg gola.

Svega pet minuta kasnije sjajan pas dobija Ziljkić koji se ubacio u prostor i lako matitrao Fejzića za 0:2!

U 28. minuti je moglo biti 0:3, ali Mario Vrančić se vrlo slabo snašao u velikoj prilici.

Pred kraj prvog poluvremena prijete i domaći Mehanovića i dva puta Bihorca, ali Sarajevo spašava Šahinović. Demimeđac je u nadoknadi uputio sjajan udarac, ali je Šahinović i to odbranio.

U nastavku meča Tuzla dolazi do gola u 57. minuti preko Šukilovića koji je bio najbolji u skoku nakon kornera.

Sarajevo se nakon toga opet budi i preko Ikića u 67. minuti stvara sjajnu šansu, ali stativa spašava domaćina.

Tuzla je do kraja napadala i pokušala doći barem do boda, ali rezultat se više nije mijenjao.

Sarajevo sada ima šest osvojenih bodova, dok Tuzla ostaje na tri.