Francuska golom Mbappea osvojila Ligu nacija

Reprezentacija Francuske je večeras u Milanu sa 2:1 savladala Španiju u velikom finalu druge sezone Lige nacija.

Gledali smo užasno dosadnu utakmicu u prvih sat vremena, ali dobili smo spektakl u posljednjih pola sata.

Theo Hernandez pogađa prečku u 64. minuti, a bila je to najava početka spektakla nakon jednosatne uspavanke, piše SC Sport.

Mikel Oyarzabal je u istoj minuti na drugoj strani pogodio za 1:0 nakon asistencije Sergija Busquetsa, te je uslijedilo veliko slavlje Španaca i njihovih navijača.

Ipak, ubacili su i Trikolori tada u višu brzinu, a to je rezultiralo spektakularnim pogotkom Karima Benzeme u 66. minuti za 1:1. Šutirao je iskosa s lijeva s ivice kaznenog prostora, a pogodio je suprotne rašlje gola Furije.

Asistirao mu je Kylian Mbappe, koji je ubrzo nakon toga mogao pogoditi i za preokret, ali je njegov lob završio malo preko gola.

U 80. minuti je Mbappe ipak iskoristio svoju šansu. Proigrao ga je sjajno Hernandez sa lijeve strane, a Mbappe hladnokrvno matira Unaija Simona na golu Španije za 1:2.

Mora se reći i da se radi o zaista kontroverznom pogotku pošto je utisak da se Mbappe nalazio u ofsajd poziciji, ali suci u VAR sobi nisu reagovali…

Do kraja je ostalo 1:2 i Francuska je osvojila trofej prvaka u Ligi nacija.