Ružne scene

Golman pogođen topovskim udarom, iznesen na nosilima, a utakmica prekinuta

Utakmica francuskog prvenstva Montpellier - Clermont prekinuta je u nadoknadi vremena, pet minuta prije kraja, pri vodstvu domaćih 4:2, zbog incidenta.

Izazvali su ga navijači domaćeg tima koji su aktivirali “topovski udar” u blizini golmana Moryja Diawa poslije čega ovaj nije mogao da nastavi meč.

Bio je to razlog da glavni sudija prekine utakmicu i pošalje igrače u svlačionice.

Glupost domaćih navijača lako bi mogla da košta ekipu pobjede koju su na terenu, lako i ubjedljivo, ostvarili.

Golmana gostiju nosilima su iznijeli sa terena i zasad nema informacija da je pretrpio ozbiljnije povrede.

U međvremenu se oglasio predsjednik Montpelliera Loran Nicolin koji je najblaže rečeno bio bijesan zbog poteza nekog od navijača kluba kojim rukovodi.

"Moja osjećanja sada idu od gađenja do tuge. Vodili smo 4:2, ostalo je još pet minuta do kraja, potencijalno smo mogli sada biti na šestom ili sedmom mjestu. Igrači su se “pokidali” na terenu i onda se pojavi neki se*onja i baci to sa tribina! Gadi mi se. Nevjerovatno da se tako nešto desilo, potpuno iracionalno – u nevjerici je bio Nicolin.