Grčki klub AEK se oglasio nakon pobjede protiv Dinama: Napisali su samo dvije riječi

Trebali su nogometaši grčkog kluba igrati prvu utakmicu kod kuće, ali je na kraju AEK u prvom susretu 3. pretkola kvalifikacija Lige prvaka igrao kao gost na Maksimiru kod Dinama.

To im nije smetalo jer su slavili s 2-1 nakon što su imali gol zaostatka na poluvremenu.

Nakon što je u huliganskom obračunu ispred OPAP Arene u Ateni od posljedica ozljeda preminuo njihov navijač Michalis Katsouris (29), na Maksimiru je održana minuta šutnje u njegovu čast te su AEK-ovci igrali s crnim fluorom na ruci dok je kapetanska traka na ruci Damiana Szymanskog imala slovo M na sebi.

Kostas Galanopoulos je u 90. minuti utakmice zabio pobjednički gol, a nakon toga je skinuo crni fluor sa ruke i visoko ga podignuo u zrak prema Bad Blue Boysima, prenosi 24sata.hr.

Također, suigrač Petros Manalos je prema sjevernoj tribini prstima pokazao slovo M, odnosno početno slovo imena navijača, a u izjavama nakon utakmice istaknuli su da je to bila pobjeda za njega. Napravio je to i klub na društvenim mrežama.

"Za Michalisa", napisali su Grci u objavi.

Podsjetimo, uzvratna je utakmica na rasporedu već u subotu, 19. augusta, s početkom u 20 sati i 45 minuta na OPAP Areni u Atini.