Haos i tuča u Beogradu. Zvezdi trofej Kupa nakon devet godina

Crvena zvezda osvojila je Kup Srbije pošto je poslije boljeg izvođenja penala bila bolja od Partizana 0:0 - 4:3. Crveno-bijeli su imali heroja u golmanu Milanu Borjanu koji je odbranio penale Jojiću i Štuliću dok su sva četvorica igrača crveno-bijelih pogodili. Partizan drugu godinu zaredom gubi finale na penale.

Haod, tuča, penali, a onda se rodio Milan Borjan i Zvezdi doneo pehar kupa, prvi poslije 2012. godine, a prvu duplu krunu posijle punih 14 godina. Nije moglo da prođe gospodski, nije ni na tribinama bilo po 40 navijača, a nije ni Vladimir Stojković mogao da se suzdrži na provokaciju Krstovića, pa ga je u penal seriji odgurnuo i napravio haos. U tom guranju, svi su bili na terenu, a slabije nerve imaliu su crno-beli.

Ništa novo u trećem derbiju ove sezone, s tim što je bilo mnogo više prilika nego u prethodna dva prvenstvena. Crvena zvezda je očekivano imala veći posjed, tražila je prilike preko Kataija i Ivanića dok je Partizan čekao prilike iz tranzicije.

Veći broj grešaka je uslovio i više prilika a rezime prvih 45 minuta je Dijego Falćineli - Nemanja Jović 3:2 u promašajima. Italijan u dresu crveno-belih je najizgledniju priliku propustio u 42. minutu kada je petom poslao loptu 30-tak santimera pored stative, a Jović je prvo nedovoljno jako poslao loptu pored Borjana (Rodić izbacio loptu), a zatim sa 10 metara šutirao je pored gola. Prvi udarac u okvir gola uputio je Miloš Jojić sa 18 metara, ali je Milan Borjan odbranio udarac, dok je Zvezda uglavnom šutirala pored gola.

Očekivalo smo više u drugom dijelu, a vidjeli smo zakopčanu igru sa dva puta po deset minuta veće inicijative, prvo Partizana, a posle i Zvezde. Crno-beli u tom svom periodu od 60. minuta nisu stvorili priliku, ali je su zato Vladimir Stojković pa Urošević spriječili Crvenu zvezdu da dođe do gola. Milunović je pokušao glavom poslije kornera, a lijevi bek crno-bijelih je ispred Nikolića bukvalno sa metra uspio da interveniše i spasi svoj tim najgoreg.

Dva produžetka, samo jedna šansa za crno-bijele posle kiksa Milana Borjana pa su pobednika morali da odlučuju penali. A, tu su crveno-bijeli imali više živaca i sreće.