superliga srbije

Beogradski derbi za pamćenje: Zvezda poslije preokreta pobijedila Partizan

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su na domaćem terenu protiv Partizana rezultatom 3:2, u prvom meču play-off faze Superlige Srbije.

Crveno-bijeli su u utakmici koja je trajala 108. minuta u dva navrata sustizala prednost Partizana, koji je uprkos izostancima nekolicine važnih igrača odigrao dobru utakmicu na stadionu "Rajko Mitić", a zatim je golom Aleksandra Kataija iz jedanaesterca u 99. došla do prvog trijumfa nad vječitim rivalom u ovoj sezoni.

Okršaj dva najveća srpska kluba, 173. po redu, donio je dosta toga zanimljivog. Partizan je pogocima Sameda Baždara u 11. i Ksandera Severine u 56. minuti dolazio do prednosti protiv crveno-bijelih ali su Gelor Kanga iz penala u 16. i Šerifa Ndiaja u 89. minuti dolazili do poravnanja.

Na kraju je u 99. minuti Aleksandar Katai iz drugog jedanaesterca na utakmici donio pobjedu Zvezdi, koja je tako najvećim rivalu pobjegla na deset bodova razlike.