Rasulo

Hrvati tvrde: Ovo je krah bh. nogometa, za 72 sata se sve srušilo. I u pravu su

Reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je doživjela težak poraz od Ukrajine rezultatom 1:2 u dramatičnoj utakmici polufinala doigravanja za Europsko prvenstvo.

Iako je Bosna povela autogolom Mikole Matvijenka u 56. minuti, Ukrajina je uspjela preokrenuti rezultat. Roman Yaremchuk izjednačio je u 85. minuti, a zatim je asistirao Artemu Dovbiku za pobjednički gol u 88. minuti.

No, to je samo jedan od četiri poraza koje su bh. reprezentativci doživjeli u posljednja tri dana. U-19 selekcija izgubila je od Izraela rezultatom 2:0 u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

U istom danu, U-17 ekipa doživjela je težak poraz od Poljske rezultatom 4:1.

U međuvremenu, U-21 reprezentacija je doživjela svoj četvrti poraz u pet kvalifikacijskih utakmica. Slovenska selekcija, pod vodstvom Igora Jankovića, deklasirala je bh. tim rezultatom 3:0, propustivši čak i penal u nastojanju da dodatno poveća prednost, prenosi Index.