HAJDUK KRIVI SUDIJU

Hrvatska na nogama: Nevjerovatno šta je sudija napravio dok je Livaja izvodio penal

Novo kolo, novi sporni momentu u hrvatskom fudbalu.

U 27. kolu HNL-a, Hajduk je na Poljudu ugostio Lokomotivu i izgubio rezultatom 2:1. Dino Mikanović, igrač Hajduka, dobio je crveni karton u 24. minuti nakon što je zaradio dva žuta kartona.

Samo dvije minute kasnije, Robert Mudražija je doveo Lokomotivu u vodstvo. Marko Livaja imao je priliku da izjednači rezultat u 55. minuti sa penala, ali je njegov pokušaj “panenke” zaustavio Nikola Čavlina.

Međutim, na kraju je utvrđeno da je penal trebao biti ponovljen. Naime, jasno se vidi da su barem dvojica igrača Lokomotive bili unutar kaznenog prostora prije nego što je Livaja izveo udarac.

Iako su navijači Hajduka ljuti na VAR sudije, one nisu krive. Pravila nalažu da VAR ne može intervenisati nakon izvođenja penala kako bi sugerisao glavnom sudiji da ponovi udarac.