EURO 2024

Hrvatska u dramatičnoj utakmici poražena od Francuske

U drugom krugu Evropskog prvenstva u rukometu večeras smo imali sudar dva velikana, Francuska i Hrvatska su odmjerili snage, a na kraju rezultat je bio 34:32. u korist Francuske.

Imali smo uzbudljiv početak i nekoliko minuta igre gol za gol, na plus dva prvi su se odmakli reprezentativci Hrvatske u 6 minuti.

Opet se igralo gol za gol gdje je ekipa Hrvatske pokušavala zadržati plus dva, da bi u periodu između 10. i 12. minute Francuzi napravili seriju od 3:0, te tako došli do prvog vodsva na utakmici.

Nešto bolja igra Francuza koja je rezultirala sa prvim vodstvom od 3 razlike u 17. minuti.

Hrvati su se pokušavali vratiti u utakmicu i tako su pred kraj prvog poluvremena imali seriju od 3:0 gdje su došli do izjednačenja.

Do kraja poluvremena bila su još dva pogodka na obe strane i na pauzu se otišlo sa 18:18.

Drugo poluvrijeme otvaraju Francuzi sa 2:0 i ostvaruju prednost, zbog koje su naše komšije imale velike problem u drugom poluvremenu.

Francuzi su držali prednost kroz skoro cijelo drugo poluvreme, a problem za njih je stigao kada je Ludovic Fabregas dobio crveni karton.

Par minuta nakon kartona Hrvati su imali seriju od 3:0 i došli na gol zaostatka, ipak nova serija Francuza od 2:0 vratila je prednost na 3 gola razlike za Francusku.

Utakmica je završena pobjedom Francuske sa 34:32, odličan meč u kojem se Hrvatska ipak nije uspjela da vrati.