EURO 2024

(Ne)moguća misija: Evo kako Hrvatska u ludom raspletu grupe može do polufinala Eura

Njemačka i Austrija su u posljednjem dvoboju dana drugog kola drugog kruga Grupe I na Europskom prvenstvu odigrali 22-22.

Austrijanci mogu žaliti jer su 12 minuta prije kraja imali velikih plus pet (21:16), no u posljednjih 10 minuta nisu zabili gol, pa su Nijemci izvukli bod.

Domaćin Eura imao je priliku i za pobjedu, no udarac s devet metara u posljednjoj sekundi otišao je preko gola.

Tako nakon tri kola je Francuska na vrhu sa šest bodova, Mađarska i Austrija su na četiri, Njemačka je na tri, Hrvatska ima jedan bod, a Island je bez bodova.

Ovim remijem, Hrvatska ima još šanse za polufinale, a mora se poklopiti da dobiju obje preostale utakmice, protiv Islanda i Njemačke. Uz to Austrija ni Mađarska ne smiju uzeti do kraja više od boda u preostale dvije utakmice.

Austrija igra protiv Francuske i Islanda, a Mađarska protiv Njemačke i Francuske.

Ako Austrija i Mađarska izgube obje utakmice, a Hrvatska u posljednjem kolu pobijedi Njemačku, sigurno je u polufinalu. Ako pak Austrija i Mađarsku uzmu bod do kraja, a Hrvatska dobije obje utakmice, zatvorio bi se krug. U taj krug mogla bi ući i Njemačka pobjedom protiv Mađarske.