Kvalifikacije za EP

Igru briši, bodove piši: Zmajevi pobijedili, ali nisu briljirali protiv Lihtenštajna

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je večeras u Zenici Lihtenštajn 2:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Zmajevi su pobijedili, ali nikoga nisu oduševili a ni prepali naredne rivale u grupi.

Prvo poluvrijeme

Sjajno smo otvorili utakmicu i već nakon tri minute igre došli do gola. Bilbija je primio jednu loptu u šesnaestercu gostiju, dodao do Džeke a ovaj pogodio za 1:0.

Već u 18. minuti bilo je 2:0. Bilbija je proigrao Džeku, ovaj šutirao prema golu a nespretnom reakcijom Luchinger pogađa vlastitu mrežu za 2:0.

Samo tri minute kasnije vidjeli smo najljepši detalj susreta. Nakon kornera gostiju lopta se odbija do Wolfingera koji postiže možda i najljepši gol koji smo ikada vidjeli na Bilinom Polju.

Do kraja prvog dijela nije se dogodilo apsolutno ništa vrijedno pomena.

Drugo poluvrijeme

U nastavku meča slična priča kao u drugom dijelu prvog poluvremena. Pravu uspavanku gledali smo na Bilinom Polju.

Zmajevi nisu napravili ništa pred golom rivala do pred sam kraj, dok je Lihtenštajn imao jedan dobar udarac s oko 20 metara, ali Šehić je to odbranio.

S druge strane, naš tim se probudio tek pred sam kraj kada je stvorio nekoliko prilika. Imao je Bilbija dvije dobre situacije, ali u jednoj mu Demirović slabo dodaje, dok u drugoj golman gostiju brani njegov pokušaj glavom. Kasnije Džeko pokušava, ali je izblokiran iako je bio u velikoj šansi. Do kraja smo postigli i treći gol preko Krunića, ali je poništen zbog ofsajda.

Do kraja je ostalo 2:1 i možemo biti zadovoljni samo činjenicom da smo upisali tri boda.

Zmajevi sada imaju šest bodova i mogu biti sretni jer je Slovačka večeras izgubiola kući od Portugala pa je ostala na 10, dok 10 ima i Luksemburg koji je večeras dobio Island kući.