Incident s ocem nije ga izbacio iz takta. Novak Đoković ekspresno do finala

Deveterostruki prvak Australian Opena Novak Đoković razbio je još jednog protivnika.

Srbijanski teniser pobijedio je u polufinalu Amerikanca Tommyja Paula. Osigurao je tako finale u Melbourneu protiv Grka Stefanosa Tsitsipasa.

Novak Đoković: Neizvjesno u prvom setu

Đoković (35) prevladao je neizvjesnost u prvom setu. Na kraju je slavio sa 7:5, 6:1, 6:2.

Njegov naredni protiv Tsitsipas (24) ima novu priliku osvojiti svoj prvi Grand Slam naslov nakon što je u polufinaluj savladao Rusa Karena Hačanova.

Treći nositelj Tsitsipas pobijedio je Rusa sa 7:6, 6:4, 6:7, 6:3.

Tsitsipas je rezervirao svoje mjesto u nedjeljnom finalu nakon što je Hačanov "preživio" spasio dvije meč-lopte Grka u tie-breaku trećeg seta.

Propustio je Tsitsipas i treću meč-loptu prije nego što se pribrao i iskoristio svoju četvrtu.

Tsitsipas je izgubio od Đokovića u finalu Roland Garrosa 2021. godine. Sada ima priliku osvetiti se za taj poraz u svom prvom finalu na Australian Openu.

No, da bi podigao trofej, mora postati prvi igrač koji je pobijedio Đokovića u Melbourne Parku od 2018. godine.

Pozirao s Putinovim pristalicama

Đoković, koji je pobijedio Paula za 27. uzastopnu pobjedu u muškom singlu, cilja na rekordni 10. naslov. Time bi se izjednačio sa Špancem Rafaelom Nadalom nsa brojem od 22 velika trofeja.

Đoković je projurio kroz prethodne runde bez ikakvih većih incidenata.

Nije ga omelo ni to što je njegov otac Srđan "zarobio" naslovnice pozirajući s pristalicama ruskog predsjednika Vladimira Putina.

Zbog tog incidenta, Đokovića starijeg nije ni bilo na tribinama u susretu protiv Amerikanca Pauilka.

Đoković je pobjedu izborio nakon dva sata i 20 minuta igre, prenosi BBC.