Jedna od najgorih noći u karijeri Ivayla Peteva. Ispao je iz Lige prvaka na tragičan način

Bivši selektor Bosne i Hercegovine Ivaylo Petev ispao je sa Ludogoretsom iz Lige prvaka na zaista tragičan način.

Nakon što je Ludogorets u prvom meču odigrao 1:1 na domaćem terenu protiv Olimpije, večeras je u Ljubljani izgubio 2:1.

Poveli su gosti već u 15. minuti preko Despodova, ali samo tri minute kasnije Elšnik je poravnao na 1:1.

Taj rezultat je bio na snazi sve do sudijske nadoknade a onda je uslijedio šok za Peteva i društvo.

Kada su se čekali produžeci Elšnik je postigao gol u 92. minuti za veliko slavlje na Stožicama.

Da stvar po Peteva i Ludogorets bude još tragičnija, dobili su penal u 101. minuti. Ipak, Despodov je promašio i na taj način su gosti ostali bez produžetaka.

Ludogorets će takmičenje nastaviti u Evropa ligi dok će Olimpija u trećem pretkolu Lige prvaka igrati protiv boljeg iz meča Galatasaray-Žalgiris.