burno u nba

Jokić dostigao legendarnog Chamberlaina, Pistonsi ruše sve moguće negativne rekorde

Kada su Pistonsi ušli u gostujuću svlačionicu na poluvremenu utakmice s Boston Celticsima, činilo se da košarkaši iz Detroita imaju priliku ne samo šokirati košarkaški svijet, već i izbjeći da dospiju na neslavno mjesto u historijskim knjigama.

Detroit, autsajder nakon što je izgubio 27 uzastopnih utakmica, našao se u prednosti od 19 poena nad Bostonom, vodećom ekipom najjače svjetske lige sa savršenim omjerom (14-0) u svom TD Gardenu.

Boston se vratio

Potom je počelo drugo poluvrijeme i Boston se vratio. Do kraja treće četvrtine, Celticsi su izbrisali zaostatak s poluvremena.

I usprkos tome što su Pistonsi hrabro uzvratili da izbore produžetak, na kraju je Boston bio taj koji je osvojio pobjedu rezultatom 128:122, prenosi ESPN.

Porazom su Pistonsi izjednačili rekord Philadelphia 76ersa u najdužem ukupnom nizu poraza u NBA ligi (28 zaredom) koji je Philadelphia postavila tokom dvije sezone - na kraju sezone 2014/2015. i na početku 2015/2016. s 28 uzastopnih poraza.

Pistonsi mogu postaviti novi apsolutni rekord kada se suoče s Toronto Raptorsima kod kuće u Detroitu. Prethodno su Pistonsi sa 27 poraza postavili neslavni rekord u jednoj sezoni.

Celticsi su sada na omjeru od 24 pobjede i šest poraza u sezoni, Detroit je na stravičnih 2-29.

Savršen iz igre

Noć u NBA ligi obilježio je i Nikola Jokić. Dvostruki MVP (najbolji igrač) lige bio je savršen iz igre i sa slobodnih bacanja, završivši meč sa 26 koševa, 14 skokova i 10 asistencija.

Njegovi Denver Nuggetsi (omjer 23/10), aktuelni prvaci, razbili su Memphis Grizzliese (10/20) sa 142:105.

Srbijanski centar je šutirao 11/11 iz igre i 3/3 sa slobodnih bacanja, za savršeni triple-double, bez ijednog promašenog šuta!

Bio je to Jokićev treći triple-double u karijeri sa 100 postotnim postotkom pogodaka iz igre. Time se izjednačio s legendarnim Wiltom Chamberlainom za najviše takvih utakmica.

Sveukupno, bio je to 116. triple-double u regularnoj sezoni u Jokićevoj karijeri. To je četvrto mjesto svih vremena u historiji NBA lige i 22 do Magica Johnsona na trećem mjestu.

Russell Westbrook je na vrhu liste sa 198, a Oscar Robertson ima 181 triple-double.