Jusuf Nurkić i Nikola Jokić imali novi duel u NBA ligi

Jusuf Nurkić i Nikola Jokić imali su novi duel u NBA ligi.

Nekadašnji saigrači u Denver Nuggetsima već godinama su na različitim stranama. To je jednim duelom doprinijelo formiranju novog rivalstva u najjačoj svjetskoj košarkaškoj ligi, između Nuggetsa i Portland Trail Blazersa.

A upravo je duel dvojice igrača na centarskim pozicijama posebna poslastica.

Ovog puta, uspješniji su bili Jokić i njegovi Nugetssi. Tim iz Denvera je upisao pobjedu sa 120:107.

Srbijanski centar je predvodio Nuggetse sa 29 poena, 11 skokova i osam asistencija za 36 minuta.

Na drugoj strani, najbolji bosanskohercegovački košarkaš imao je 11 poena, sedam skokova, tri asistencije i dvije blokade. Jusuf Nurkić je na parketu proveo 21 minut. Teren je napusrio zbog šest prekršaja.

Nuggetse je pred nastavak sezone dodatno ohrabrio povratak u postavu oporavljenog Jamala Murraya.

Sjajni bek je zabilježio 25 poena i 12 asistencija.

Murray, koji je upisao rekord sezone od 39 minuta, rekao je da se još uvijek vraća nakon što je 12. aprila 2021. pokidao ligamente u lijevom koljenu.

Damian Lillard je imao 34 poena i osam asistencija za Blazerse. Jerami Grant je ubacio 20.

Portland je seriju od šest utakmica na gostovanjima završio s tri uzastopna poraza. Turneju su okončali sa omjerom od 2-4.

Nuggetsi vode u Zapadnoj konferenciji NBA lige sa omjerom od 20 pobjeda i 11 poraza. Blazersi su deveti sa 17-16.