Jusuf Nurkić i pored bolesti ponovo dominirao, Blazersi ponovo izgubili

Jusuf Nurkić ponovo je pružio sjajnu partiju u NBA ligi.

Najbolji bosanskohercegovački košarkaš sa 22 poena i 10 skokova dominirao je pod obručima. No, njegovi Portland Trail Blazersi ponovo su izgubili.

Ovaj put, bolji je bio Orlando Magic rezultatom 109:106.

Bh. centar na parketu je proveo 31 minut. Iz igre je šutirao 14/7, a sa slobodnih bacanja 9/7. Dobrom šuterskom učinku dodao je čak četiri osvojene lopte i dvije blokade.

Jusuf Nurkić je počeo meč uprkos borbi s bolešću koja nije povezana s COVID-om, prenosi ESPN. Predvodio je sve strijelce u prvom poluvremenu sa 18 koševa, uz osam skokova i par blokada.

Najefikasniji kod Blazersa bio je bek Damian Lillard sa 30 poena. Dvocifren broj koševa za Portland ubacio je samo još Jerami Grant (16).

Pobjedničke "Čarobnjake" predvodio je Nijemac Franz Wagner sa 29 poena. Wendell Carter dodao je 20 poena i deset skokova.

Prvi "pik" drafta 2022. Paulo Banchero ubacio je 19 poena i deset skokova, uz slab šut iz igre (16/5).

Blazersi su upisali četvrti poraz zaredom, mada su bili favoriti protiv slabije rangiranog Orlanda.

Portland je sada na omjeru od 19 pobjeda i 21 poraza. Orlando je na 16/26.

Nakon što su Blazersi u prvoj četvrtini postigli najnižih 20 poenau sezoni, u drugoj su bili bolji sa 30:17.

Magic je otvorio drugo poluvrijeme serijom 15:0. Blazersi su to nadoknadili. Lillardovo zakucavanje dovelo je Portland do 79:70 krajem treće četvrtine. No, ni to na kraju nije pomoglo domaćem timu.