nba liga

Jusuf Nurkić upisao novi double-double i izazvao ovacije navijača u Phoenixu

Jusuf Nurkić je zbog šest prekršaja morao ranije napustiti teren, ali je uprkos tome bio je jedan među najboljim igračima Phoenix Sunsa.

Bosanskohercegovački centar za 27 minuta na parketu postigao je 16 poena, tome je dodao 13 skokova, tri blokade i dvije asistencije, u pobjedi "Sunca" nad Houston Rocketsima (110:105).

Nurkiću je ovo bio 20. double-double učinak u tekućoj NBA sezoni, a treći u posljednje četiri utakmice u najjačoj svjetskoj košarkaškoj ligi.

I njegov prosjek u sezoni je dvocifreni u poenima (11,8) i skokovima (10,3) uz 3,8 asistencija u 54 nastupa.

No, privukao je Nurkić pažnju navijača i nakon što je stao u odbranu svog saigrača Devina Bookera koji je imao obračun sa Camom Whitmoreom iz Houstona. Obojici igrača je dosuđena tehnička greška.

Uz nekoliko velikih blokada u trenucima koji su uslijedili, Nurkić je bio tu da podrži svog slavnog saigrača.

Njegov najveći trenutak dogodio se u posljednjoj četvrtini, kada je dvaput "vratio" Whitmorea na polaganju, izazvavši silne ovacije publike u Phoenixu.

U trijumfu nad "Raketama" blistao je All-Star bek Booker sa 35 poena. Kevin Durant je dodao 24 za sedmu pobjedu Sunsa u posljednjih deset utakmica i devetu zaredom kod kuće.

Phoenix je trenutno peti u Zapadnoj konferenciji sa omjerom od 35/24. Rocketsi su izgubili osmu od posljednjih deset utakmica i sada su 12. na Zapadu sa 25/34.