u nba je sve moguće

Jusuf Nurkić zapažen u pobjedi Sunsa. Protivnički igrač iz dvorane odveden direktno u – pritvor

Jusuf Nurkić je postigao deset poena uz 13 skokova, sedam asistencija i dvije blokade za Phoenix Sunse koji su porazili najgoru ekipu NBA lige, Detroit Pistonse, sa 116:100.

Najbolji bosanskohercegovački košakaš za 22 minute je pogodio oba šuta iz igre i šest od deset slobodnih bacanja protiv Pistonsa koji su tokom sezone nanizali 28 uzastopnih poraza!

Strijelce "Sunca" predvodio je Kevin Durant sa 25 koševa. Njegov saigrač, također All-Star košarkaš Devin Booker, isključen je u ranoj fazi utakmice jer je zbog svađe sa sucima dobio dvije tehničke greške.

Booker je uspio sastaviti samo pet minuta na terenu.

No, još gore je prošao košarkaš Pistonsa Isaiah Stewart koji je iz dvorane odveden direktno u - pritvor!

Centar Detroita je uhapšen jer je udario košarkaša domaćih Sunsa Drewa Eubanksa u dvorani u Phoenixu nekoliko sati prije utakmice.

Policija Phoenixa saopćila je da je Stewartu izdat nalog za kaznu nakon čega je pušten. Stewart je već bio naveden kao nedostupan za utakmicu zbog povrede.

Eubanks, koji je za 18 minuta igra imao šest poena i osam skokova, rekao je da se svađa dogodila dok je ulazio u dvoranu te da ga je Stewart udario.

Osiguranje je interveniralo, Eubanks je rekao da je dobro, iako policija kaže da je zadobio lakšu povredu.