Kakav podvig: Džeko stigao do cifre od 400 golova u karijeri!

Edin Džeko upisao se večeras u strijelce za Inter i to dva puta. Legendarni bosanskohercegovački napadač (37) tako je stigao do cifre od 400 golova u kariejri!

Naš golgeter je postigao treći gol za vodstvo protiv Verone od 3:0 u susretu 33. kola italijanske nogometne Serije A.

Dvostruki strijelac

Dijamant je mrežu domaćih zatresao u 38. minuti. Prethodno su golove postigli Adolfo Gaich (31 minut, autogol) i Hakan Calhanoglu (36). Pogodio je naš napadač i u 61. minuti za 5:0.

Između dva njegova pogotka, mrežu domaćih zatresao je i Lautaro Martinez u 55. minuti. Argentinac je bio precizan i sudačkoj nadoknadi za konačnih 6:0.

Martinez i Džeko se raspucali

Bili su ovo Džekini prvi golovi od januara, preciznije, od 4. januara ove godine kad je postigao pobjedonosni gol protiv lidera Napolija (1:0).

Napadač Intera nije postigao gol na 20 uzastopnih utakmica na kojima je igrao. Od toga je 19 odigrao za Inter i jednu za reprezentaciju BiH. To je vjerovatno najduži niz od početka Džekine karijere.

Kiks Milana

Nerazzurri vode veliku bitku za ulazak među top 4 ekipe i plasman u evropsku Ligu prvaka. Večerašnja utakmica je jedna od onih koju su naprosto morali dobiti.

Inter je trenutno četvrti, što je posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Inter ima 60 bodova, tri manje od trećeplasiranog Juventusa pet kola prije kraja.

Interov gradski rival Milan okliznuo se neočekivano na domaćem terenu. Odigrao je samo 1:1 protiv Cremonesea, a za domaće Rossonere igrao je i naš reprezentativac Rade Krunić.

Milan je trenutno van zone Lige prvaka. Dijeli od 5. do 7. mjesta sa Atalantom i Romom sa po 58 bodova.