Katar 2022: Danska i Tunis odigrali bez golova

Danska i Tunis utakmica katar 2022

Fudbalske reprezentacije Danske i Tunisa odigrale su neriješeno 0:0 u prvom kolu grupe “D“ Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru. Danska i Tunis odigrali su odličnu i veoma izjednačenu utakmicu na stadionu Education City u Al-Rayyanu. Stoga je neriješen ishod utakmice bio i najpošteniji.

U prvom poluvremenu, posebno u uvodnom dijelu, nešto bolji su bili Tunižani koji su i propustili dvije dobre prilike da povedu. Međutim, udarac Mohameda Dragera je otišao pored gola, a najbolju šansu u završnici prvog dijela nije iskoristio Isaam Jebali. Napadač Tunisa izašao je sam pred Kaspera Schmeichela, ali je njegov udarac danski golman fenomenalno odbranio.

U drugom poluvremenu slična utakmica, s tim da su nešto bolji bili Danci, koji su i imali nekoliko dobrih šansi za postizanje gola. No, pokušaj Christiana Eriksena zaustavio je tunižanski golman, a stativa pokušaj Andreasa Corneliusa glavom s dva metra. Danska i Tunis odigrali su neriješeno.

Drugi susret u prvom kolu grupe “D“ odigrat će večeras s početkom u 20 sati Francuska i Australija.