debakl na islandu

Kodro: Na kraju smo se otvorili i desilo se što se desilo. Borit ćemo se dok ima šanse

Kvalifikacije se nastavljaju u oktobru, kada će "Zmajevi" gostovati Lihtenštajnu i ugostiti Portugal

Niti smjena na selektorskoj klupi nije donijela napredak u igri "Zmajeva".

Nakon mršave pobjede nad Lihtenštajnom (2:1) pod vodstvom Mehe Kodre, nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je večeras poražena na Islandu (0:1).

Bolan poraz

Time je praktično izgubila šanse da u posljednja četiri kola osvoji jednu od prve dvije pozicije u kvalifikacijskoj grupi J koje vode na Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Podsjetimo, nakon tri poraza u uvodna četiri kvalifikacijska kola pod vodstvom Faruka Hadžibegića, uslijedio je raskid saradnje i imenovanje Mehe Kodre.

No, već prvi ozbiljniji ispit donio je novi poraz, možda i presudni u borbi za direktan odlazak na Euro. Šansu ćemo vjerovatno mortai tražiti u baražu.

"Očekivanja su bila veća, naročito rezultatski. Očekivali smo tešku utakmicu, ali činilo se da nije bila tako teška, naročito u drugom poluvremenu, nisu imali toliki pritisak i intentzitet.

U drugom poluvremenu imali smo bolji zadnji pas, stvorili 3-4 šanse koje nismo iskoristili. Na kraju smo se otvorili i desilo se što se desilo", rekao je Kodro.

"Devetka" Portugala

Dodao je da se stvari komplikuju, ali da će se boriti dok god ima šanse.

Rezultati šestog kola grupe J: Island - Bosna i Hercegovina 1:0, Portugal - Luksemburg 9:0, Slovačka - Lihtenštajn 3:0.

Poredak u grupi J: Portugal 18 bodova, Slovačka 13, Luksemburg 10, BiH 6, Island 6, Lihtenštajn bez bodova.

Kvalifikacije se nastavljaju u oktobru, kada će "Zmajevi" gostovati Lihtenštajnu (13. oktobar) i ugostiti Portugal (16. oktobar).