borba za aba 2 ligu

Košarkaši Bosne izgubili u Skenderiji, moraju pobijediti u Novom Sadu

(KK Bosna)

Košarkaši Bosne Meridianbet su danas odigrali prvi meč finala kvalifikacija za plasman u drugu regionalnu ligu, ABA 2, protiv predstavnika Srbije, Vojvodine iz Novog Sada.

Pred više od 1.500 gledalaca u Velikoj dvorani Centra Skenderija "Mirza Delibašić“ u Sarajevu, „Studenti“ su izgubili sa 75:78.

Uzbudljiv susret

U veoma zanimljivom meču, nakon izjednačenog prvog poluvremena (39:40), Bosna je u finišu trećeg perioda povela sa 53:46.

Međutim, gosti su napravili preokret i u posljednjoj četvrtini poveli sa 69:60. Potom je došao red na "Studente"da serijom od 7:0 priđu na 67:69 u 34. minuti.

Tri minutre kasnije, Jure Planinić je trojkom vratio prednost Bosni (73:72), ali je finiš pripao gostima.

Daleko najefikasniji kod domaćeg tima bio je krilni igrač Vojin ilić sa 23 poena. Stefan Savić (22) i Tyrell Johnson (14) predvodili su Vojvodinu.

Bosna je igrala u sastavu: Smajlović, Zahiragić 5, Planinić 14, Jovanović 1, Ilić 23, Božović 9, Ćurevac 7, Pašalić 5, Mašić, Verlašević 2, Džafić, Zubac 9. Trener: Josip Pandža.

Revanš za tri dana

Revanš je na rasporedu 4. oktobra u Novom Sadu sa početkom u 18.30 sati.

Plasman u ABA 2 ligu izborit će tim koji u dvije utakmice ostvari bolju koš-razliku, što znači da Bosna mora pobijediti s najmanje četiri poena razlike u revanšu da bi izborila ABA 2 ligu.

Prvo kolo regularnog toka sezone u ABA 2 ligi na rasporedu je već 9. oktobra.

Pobjednik kvalifikacija igrat će na startu protiv još jednog bh. predstavnika, ekipe Širokog, i to u Subotici (Srbija), domaćinu prvog turnira, odnosno prva dva kola (ABA 2 se ne igra klasičnim ligaškim sistemom - kod kuće i u gostima - već turnirski).

U drugom po snazi regionalnom takmičenju BiH predstavlja i banjalučki Borac.