polufinale play-offa

Košarkašice Jumpera i Čelika igraju za majstorice protiv Lavova i Orlova

Oba zenička ženska košarkaška kluba izgubila su u srijedu navečer prve  gostujuće mečeve polufinala play-offa za prvaka Bosne i Hercegovine pa će se u nedjelju na svom terenu boriti za majstoricu te još jedan polufinalni meč u Banjoj Luci, odnosno Brčko Distriktu.

Četvrtoplasirani Čelik, naime, poražen je u gostima kod lidera i aktuelnih prvaka banjalučkih Orlova s 63:95.

Trećeplasirani Jumperi su poraženi kod drugoplasiranih iz regularnog dijela Lavova u Brčko Distriktu s 46:67.

Jumper će u 17.30 sati u nedjelju u Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ igrati drugi meč protiv Lavova, dok će Čelik u 200 sati na istom terenu ugostiti Orlove.

Serija se igra na dvije pobjede. Prednost domaćeg terena u slučaju majstorice imat će Orlovi i Lavovi.

"edna je uspješna sezona iza nas. Što se tiče tog dijela, mi smo prezadovoljni. Što se tiče utakmice u Brčkom, igrali smo jako dobro poluvrijeme, ali smo ušli loše u drugo poluvrijeme. Izgubili smo, ali ne žalimo previše.

Vjerujem u svoj tim, da ćemo izaći na teren i dati svoj maksimum te da možemo izaći kao pobjednici", kazao je na današnjoj pres-konferenciji trener Jumpera Eldar Durmić.

On se žalio na ritam srijeda-subota te činjenicu da su dvije prvoplasirane ekipe odmarale dvije sedmice, dok će, primjerice, Čelik u "deset dana odigrati pet utakmica“. Stanje u ekipi je povoljno te nemaju povreda.

Ponajbolja igračica Jumpera Amna Kahrić nije se željela puno osvratati na prvi meč u Brčkom, gdje su na poluvremenu gubile sa samo dva poena razlike (25:27), ali u nedjelju se nada pobjedi i povratku u Brčko.

"Nikada se ne zna, možda i njima ne odgovara ovakav ritam.

Mi smo se već navikli pa se nikada ne zna šta će biti u trećoj utakmici", kazala je Kahrić.