Lana Pudar izborila finale Svjetskog prvenstva

Lana Pudar izborila je plasman u finale Svjetskog prvenstva u plivanju u 25-metarskim bazenima u disciplini 200 metara delfin.

Mlada Mostarka je u kvalifikacijama isplivala vrijeme 2:05.87. To je bio osmi najbolji rezultat u kvalifikacijama.

Time je zvanično najbolja bosanskohercegovačka sportistkinja stekla pravo nastupa u finalu.

Mlada Mostarka za medalje će se boriti u finalu koje počeinje danas u 10:14 sati u australskom Melbourneu. Lana je zvanična evropska prvakinja u ovoj disciplini.

Inače, Pudar je SP otvorila nastupiom u disciplini 100 metara slobodnim stilom. Sa rezultatom 54,76 sekundi zauzela je šesto mjesto u svojoj kvalifikacionoj grupi. Bila je ukupno 33. ukupno i nije se uspjela plasirati u polufinale.

Lana će učešće na prvenstvu završiti u utrci na 100 metara delfin. Kvalifikacije u ovoj disciplini su u noći sa petka na subotu u 2:08 sati. Polufinalne utrke na programu su 10:11 i 10:16 sati. Finale će se održati u nedjelju u 9:35 sati.