NBA

Lebron doživio najteži poraz u karijeri, šesti Embiidov triple-double

Najbolji strijelac u historiji NBA lige, od sinoć i igrač koji je u njoj odigrao najviše minuta, doživio je najveći poraz u svojoj blistavoj karijeri započetoj 2003. godine

Košarkaši Los Angeles Lakersa poraženi su na gostovanju kod Philadelphia 76ersa predvođenih sjajnim učinkom Joela Embiida. Centar 76ersa nije ni igrao četvrtu četvrtinu, a utakmicu je završio s učinkom od 30 koševa, 11 skokova i 11 asistencija u slavlju svoje ekipe 138:94. S druge strane, LeBron James će se s mukom sjećati ovog ogleda.

Najbolji strijelac u historiji NBA lige, od sinoć i igrač koji je u njoj odigrao najviše minuta, doživio je najveći poraz u svojoj blistavoj karijeri započetoj 2003. godine. Niko prije nije njega i njegovu ekipu pobijedio s 44 koša razlike, koliko je bilo noćas u Philadelphiji za domaću momčad. Bio je ovo sedmi uzastopni poraz Lakersa od 76ersa, a ujedno i najveći u seriji od 290 utakmica.

Šesti triple-double Embiida

Philadelphia je u ovoj utakmici ubacila 22 trice, Los Angeles njih tek sedam, a uprkos tome što je Embiid cijelu četvrtu četvrtinu proveo na klupi, domaćin je tu dionicu riješio s 40:14 u svoju korist. Centar i vođa 76ersa je i u smanjenoj minutaži stigao do svog šestog triple-double učinka sezone. U međuvremenu je James djelovao nemoćno ispod obruča kao rijetko kad.

Čudna utakmica Jamesa

Prvi put od novembra 2010. godine odigrao je utakmicu u kojoj nije upisao ni jedan skok. Prije ove utakmice to mu se dogodilo samo triput u karijeri, dvaput 2004., kad je za Cleveland Cavalierse igrao protiv Utah Jazza i Washington Wizardsa, te spomenute 2010. kad je kao igrač Miami Heata nastupao protiv Minnesota Timberwolvesa. Ovu je utakmicu završio s 18 koševa i pet asistencija.

Anthony Davis dodao je 17 uz 11 skokova za Lakerse, dok su 76erse do pobjede, uz Embiida, vodili Tyrese Maxey s 31 poenom i osam asistencija te Marcus Morris sa 16 koševa.