LeBron James je “proklet”: Nastavio šokantni niz promašaja

LeBron James nije imao svoju najbolju večer u Denveru u porazu Los Angeles Lakersa od Nuggetsa (103:108). Time je franšiza iz Kolorada povela sa 2:0 u pobjedama u finalu Zapadne konferencije NBA lige.

U ovoj utakmici, osim poraza, legendarni košarkaš je promašio otvoreno zakucavanje te ostao kratak jedan skok za triple-double.

Pored toga, produžio loš niz šuteva tri poena u posljednjoj četvrtini ovogodišnjeg play-offa najjače svjetske košarkaške lige.

Najgori niz u posljednjih 25 godina

LeBron je pogodio samo jednu od 20 šutiranih trojki za tri poena u posljednjoj četvrtini od druge utakmice NBA play-offa.

Trenutno je u seriji od 19 uzastopnih promašaja za tri poena u posljednjoj četvrtini. To je najgori niz viđen u NBA play-offu u posljednjih 25 sezona, prenosi Marca.

LeBron je za 40 minuta u igri imao 22 poena, 9 skokova, 10 asistencija, 4 ukradene lopte i 2 blokade.

On je nakon poraza, koji je Lakerse doveo na pola puta od eliminacije (serija se igra na četiri pobjede), izjavio da "dok ne budete pobijeđeni četiri puta, morate imati samopouzdanja."

Serija seli u los Angeles

"Imamo priliku otići kući i dobro proći. Sve dok ne budeš pobijeđen četiri puta, uvijek imaš priliku. Moramo joj pristupiti sa samopouzdanjem", rekla je zvijezda Lakersa na konferenciji za novinare.

No, 38-godišnji krilni igrač je priznao da će povratak biti "kompliciran" nakon dva poraza u Denveru. Slijede dva duela u Los Angelesu.

James je pažnju privukao i time što se, nakon što je u duelu s centrom Nuggetsa Nikolom Jokićem izgubio ravnotežu, zabio u navijača koji je sjedio uz sami teren.

James nije imao sreće, jer ga je u sudaru ledeno piće, koje je navijač konzumirao, poprskalo po licu.

"Hvala", rekao je LeBron kada su mu navijači dodali peškir da se može obrisati.