Liga prvaka: Dinamo poražen u Austriji, fantastičan nastup Amara Dedića

Dinamo Zagreb je večeras u Austriji poražen sa 1:0 od Salzburga u okviru 3. kola grupne faze Lige prvaka.

Ono što može obradovati bh. navijače je sjajan nastup našeg reprezentativca Amara Dedića koji je ponovo odigrao na vrlo visokom nivou.

Salzburg je tokom cijelog meča bio bolja ekipa od Dinama, Austrijanci su kontrolisali igru i stvorili više prilika za pogodak. Domaćini su do zasluženog vodstva stigli u 71. minuti golom Okafora sa bijele tačke.

Dinamo se nakon primljenog gola probudio, stvorio nekoliko šansi, čak i postigao pogodak u 95. minuti preko Drmića, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Dinamo je ovim porazom umanjio svoje šanse za prolaz iz grupe, dok je Salzburg zasje na čelo grupe E sa utakmicom više od Chelseaja i Milana koji svoj susret igraju večeras.