Liga prvaka. Edin Džeko nakon debakla Intera: “Ovo nije dobar rezultat, ali moramo dići glavu”

Edin Džeko oglasio se nakon poraza italijanskog Intera u prvom meču osmine finala evropske Lige prvaka protiv engleskog Liverpoola na domaćem terenu (0:2).

"Šteta je ostati gubitnik nakon ovakvog meča. Pokušali smo sve, svi smo dali sve od sebe u 90 minuta, ali nije bilo dovoljno. Moramo podignute glave, moramo biti svjesni smo da smo sve dali.

Trudit ćemo se do samog kraja. Večeras nije bio pozitivan rezultat za nas, ali vidjet ćemo", rekao je najbolji bosanskohercegovački nogometaš koji je odigrao svih 90 minuta u Milanu, ali bez značajnijeg učinka.

Mali detalji odlučuju

Njegov tim nije uputio udarac u okvir moćnog engleskog sastava koji uoči revanša za tri sedmice na svom terenu ima ogromnu prednost, zahvaljujući golovima Roberta Firmina i Mohameda Salaha u drugom poluvremenu.

"Nogomet odlučuju mali detalji i taj Firminov udarac glavom je napravio veliku razliku. Ova izvedba bi nam, međutim, trebala dati dovoljno samopouzdanja jer smo odigrali sjajnu utakmicu.

Nismo zaslužili izgubiti, ali to je nogomet Mislim da možemo biti ponosni jer smo odigrali sjajnu utakmicu protiv jedne od najboljih momčadi u Evropi", rekao je trener Intera Simone Inzaghi.

Radost Firmina i Van Dijka (Foto: UEFA)

Za igrača utakmice proglašen je stoper Liverpoola Virgil van Dijk.

"Očekivali smo da ćemo biti pod pritiskom jer je ovo Liga prvaka. Jedna od poruka prije utakmice bila je da moramo biti spremni na velike napore. Bilo je ovo veoma dobra utakmica u kojom smo uspjeli sačuvati mrežu", rekao je nizozemski defanzivac.

Bayern nastavio seriju

U drugom duelu osmine finala u srijedu, njemački Bayern se u 90. minuti spasio poraza na gostovanju kod austrijskog Salzburga (1:1) i ima veliku šansu da na svom terenu u revanšu ovjeri plasman među osam najboljih u elitnom evropskom nogometnom takmičenju.

Bavarci su bez poraza u deset uzastopnih gostovanja u osmini finala Lige prvaka. Posljednji poraz u ovoj fazi van svog terena su pretrpjeli još 2012. godine protiv švicarskog Basela (0:1).

Revanši su na rasporedu 8. marta u Liverpoolu i Munchenu.