elitno tamičenje

Liga prvaka: Real se tresao do zadnje sekunde, City dominirao i u revanšu

Nakon Bayerna i Paris Saint Germaina, koji su to učinili sinoć, večeras su još dva kluba osigurala plasman u četvtfinale evropske nogometne Lige prvaka.

Igrali su Real Madrid i Leipzig te aktuelni prvak Evrope Manchester City protiv Copengahena. Očekivano, plasman dalje nakon večerašnjih mečeva osmine finala osigurali su Real i City.

Španski "Kraljevski klub" u revanš u Madridu donio je pogodak prednosti iz njemačkog Leipziga (1:0), dok su "Građani" u engleskom Manchesteru ugostili Copenhagen s dva gola viška nakon pobjede od 3:1 u Danskoj.

Real se dugo mučio protiv Leipziga prije nego što je Vinicius sjajnim udarcem u 65. minuti donio prednost "Kraljevima" u revanšu. No, samo tri minuta kasnije Orban je izjednačio.

Leipzig je u finišu čak i mogao do produžetka, kada su njegovi igrači pogodili prečku. Ipak, ostalo je 1:0 za Real koji ide među osam najboljih

City je također slavio i u večerašnjem revanšu protiv autsajdera iz Danske kao i u prvom meču sa 3:1.

Strijelci za domaće bili su Akanji (5. minut), Alvarez (9) i Haaland (45+3), a za goste Elyounoussi (29).

Manchester Cityju ovo će biti četvrtfinale sedmu godinu zaredom.