Osmina finala

Liga šampiona: Porto slavio protiv Arsenala, Napoli i Barcelona odigrali neriješeno

U večerašnjim prvim utakmicama osmine finala UEFA Lige šampiona Napoli i Barcelona odigrali su neriješeno 1:1, dok je Porto slavio s 1:0 protiv Arsenala.

Barcelonu je u Napulju u vodstvo doveo Robert Lewandowski u 60. minuti na asistenciju Pedrija. Ipak, domaći se nisu predavali, pa su u 75. minuti preko Victora Osimhena stigli do izjednačenja.

Porto je do velike pobjede došao u sudijskoj nadoknadi utakmice, kada je Galeno prelijepo pogodio s dvadesetak metara za veliko slavlje na stadionu Dragao.

Rezultati večerašnjih prvih utakmica osmine finala: Napoli – Barcelona 1:1, Porto – Arsenal 1:0.

Rezultati ranije igranih prvih utakmica osmine finala: Kopenhagen – Manchester City 1:2, RB Leipzig – Real Madrid 0:1, Lazio – Bayern 1:0, Paris Saint-Germain – Real Sociedad 2:0, Inter – Atletico Madrid 1:0, PSV – Borussia Dortmund 1:1.

Revanš utakmice osmine finala Lige šampiona igraće se 5. i 6, odnosno 12. i 13. marta.

Finale ovosezonskog izdanja najjačeg evropskog klupskog takmičenja igraće se 1. juna na stadionu Wembley u Londonu.