nba liga

Lillard i Giannis pokorili Pistonse. Bogdanović ostao na jednoj pobjedi u sezoni

Detroit Pistonsi doživjeli su treći uzastopni poraz, ali već 38. u 42 utakmice NBA sezone. Kod kuće su izgubili od jedne od najboljih momčadi Istoka Milwaukee Bucksa 141:135, nakon što su šest minuta prije kraja još držali vodstvo. Ovim tempom Pistonsi bi trebali završiti sezonu sa samo osam pobjeda, što bi bio negativni NBA rekord u sezoni od 82 utakmice.

Bojan Bogdanović odigrao je skromnu utakmicu za svoje standarde, iako je ubacio 19 poena, neznatno ispod prosjeka od 19.8, ali uz slab šut 5/15 (trice 3/7, slobodna bacanja 6/8) te samo jedan skok, dvije asistencije i jednu izgubljenu loptu. U posljednje četiri minute dvaput je promašio tricu koja bi njegovoj momčadi donijela izjednačenje.

Strijelce Pistonsa predvodili su Alec Burks s 33 poena i rookie Ausar Thompson s 22 i devet skokova. Damian Lillard zatrpao im je koš s 45 poena i podijelio 11 asistencija, dok je Giannisu Antetokounmpu uz 31 poen i 10 skokova samo jedna asistencija nedostajala za triple-double. Bucksi su s omjerom 29-13 drugi na Istoku.

Bogdanoviću osobno ovo je bio okruglo 20. poraz sezone, dok je sudjelovao u samo jednoj od četiri pobjede Pistonsa. Još nije jasno što klub namjerava s njim uoči isteka roka za razmjene igrača 8. februara, odnosno hoće li odbaciti sezonu i trejdati ga u jači klub ili mu dovesti neke iskusnije suigrače da pokušaju barem izbjeći epitet najgore momčadi svih vremena.