Luka Modrić proglašen najboljim igračem El Clasica. Statistika je impresivna

Real Madrid pobijedio je Barcelonu 2:1 u 30. kolu La Lige i napravio važan korak u borbi za naslov prvaka, a još jednu briljantnu izvedbu imao je hrvatski kapiten Luka Modrić, kojeg su čitatelji Marce izabrali za najboljeg igrača utakmice.

Za Real su zabili Karim Benzema u 13. te Toni Kroos u 28. minuti. Poraz Barcelone ublažio je Oscar Mingueza u 60. minuti, a gosti su lako mogli i do boda uz malo sreće.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta za domaćina i, prema čitateljima Marce, bio je najbolji igrač na terenu.

"Veteran je odigrao onu vrstu utakmice za koju je zaslužio ovacije prepunog stadiona. Njegovo razumijevanje s Kroosom je telepatsko i taj par veznjaka kontrolirao je meč u prvom poluvremenu. Tamo gdje su zamijenjeni mnogi njegovi saigrači, on je ostao do kraja", napisala je Marca u svom opisu.

Modrić je u El Clasicu imao 55 dodira s loptom, tri od tri tačne duge lopte, dva uspješna driblinga i tačnost dodavanja od 84 posto.

Posebno se ističu dva njegova pasa. Oba puta je pronašao brzog Viniciusa Juniora i tom prilikom izbacio cijelu obranu Barcelone, ali njegovi saigrači na kraju nisu uspjeli postići gol.

Modrić je ove sezone za Real odigrao čak 39 utakmica u svim natjecanjima, a zabio je četiri gola i podijelio šest asistencija. U ligi je propustio samo jedan susret, dok je u Ligi prvaka nastupio u svakoj utakmici.