Najbolja bh. plivačica

Ma bravo djevojčice: Lana Pudar osvojila srebrenu medalju na Svjetskom kupu u Budimpešti

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar nastupila je u finalnoj utrci na Svjetskom mitingu u Budimpešti u disciplini 200 metara delfin.

Lana je pružila još jedan sjajan nastup i zauzela drugo mjesto i tako osvojila novu medalju u disciplini 200 metara delfin. Prvo mjesto osvojila je Kineskinja Zhang.

U finalu su se takmičile i Boglarka Kapas, Anja Crevar, Ana Monteiro, Dalma Sebestyen, Mira Miszlai i Glenda Abonyi-Toth.

Lana će već sutra ujutro ponovo u bazen kada će se takmičiti u kvalifikacijama na 50 metara delfin i nadamo se finalu u popodnevnim satima, a potom će i u nedjelju nastupiti u disciplini 100 metara delfin.

Za Lanu Pudar nastup na ovom Svjetskom kupu dolazi poslije izvrsnih rezultata na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu, gdje je osvojila tri medalje – dvije zlatne i jednu srebrenu te u Berlinu gdje je osvojila bronzanu medalju.