liga prvaka

Manchester City pobjedom Zvezdu ispratio iz Lige prvaka

Manchester City je u okviru utakmice posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka savladao Crvenu zvezdu sa 3:2.

Do vodstva je gostujući sastav iz Manchester došao u 19. minutu kada je evrogol postigao Micah Hamilton.

Aktuelni prvak Lige prvaka, je svoju prednost povećao kada se igrao 62. minut i to poslije genijalnog solo prodora Oscara Boba.

U određenu neizvjesnot je ovaj susret doveo fudbaler domaće Crvene zvezde In Bom Hvang koji je na 2:1 smanjio u 76. minutu.

Ipak, glavni arbitar susreta je u 85. minutu dosudio penal za Manchester City te je Kalvin Phillips povisio na 3:1.

Uzbuđenje na tribinama “Rajko Mitić” je donio Aleksandar Katai koji je poslije kornera glavom matirao golmana Manchester Citya u 90. minutu te je to bio i posljednji pogodak na susretu.