Mašina Pepa Guardiole pregazila Sporting. City već među osam u Evropi

Uz odličnu predstavu Manchester City je, može se reći, prolaz u četvrtfinale osigurao već u prvom dvoboju osmine finala evropske Lige prvaka budući je s čak 5:0 pobijedio Sporting u Lisabonu.

Iako je portugalska momčad igrala sjajno u skupini (izbacila je i dortmundsku Borussiju), a igra jako dobro i u domaćem prvenstvu, protiv Cityja Portugalci nisu mogli doslovno ništa, prenose "Sportske novosti".

Manchester City je vrlo brzo došao do dva gola prednosti u Lisabonu. Već u sedmoj minuti, nakon lijepe, brze i točne akcije za 1:0 je zabio Mahrez.

VAR je potom analizirao radi li se o zaleđu, no startno vodstvo gostiju iz Manchestera je potvrđeno. Nije dugo prošlo, a već je bilo 2:0 uz majstorski pogodak Bernarda Silve koji je u trku zahvatio loptu i sjajno je pospremio pod domaću gredu.

Kanonada domaćih vrata nastavljena je i nakon toga pa su do kraja prvog dijela pogađali Foden i još jednom Bernardo Silva, dok je u drugom poluvremenu Sterling dao gol za konačnih 5:0.

Zanimljivo je da je ovo bila prva utakmica Cityja, koju vodi s klupe Pep Guardiola, ove sezone u Ligi prvaka u kojoj nisu primili niti jedan pogodak.