Formula 1: Max Verstappen ponovo dominirao, Lewis Hamilton opet podbacio

Iako je obećavajuće počela, utrka za Veliku nagradu Mađarske na Hungaroringu nije nam pružila uzbudljivu borbu. Tako je do nove pobjede došao Max Verstappen u Red Bullu.

To je bila njegova deveta pobjeda ove sezone (sedma u nizu) i Red Bullova rekordna 12. u nizu. Time su postavili novi rekord u broju pobjeda zaredom za ekipu koja je u prošloj utrci izjednačila McLarenov niz od 11 pobjeda iz 1988. godine.

Drugi je bio McLarenov Lando Norris. Treći je na cilj stigao drugi vozač Red Bulla Sergio Perez.

Na pomalo razočaravajućem četvrtom mjestu je, nakon starta s najbolje startne pozicije, završio Lewis Hamilton u Mercedesu, prenosi SC Sport.

Na petom mjestu je bio McLarenov Oscar Piastri ispred drugog Mercedesa Georgea Russella. Razočaravajuću utrku su imali i u Ferrariju.

Sedmi je, nakon problema pri prvoj promjeni guma te kazne od pet sekundi zbog prekoračenja brzine pri drugom odlasku u boks, završio Charles Leclerc.

Iza njega je završio drugi Ferrarijevac Carlos Sainz. Prvih deset i krug osvajača bodova zatvorili su vozači Aston Martina. Fernando Alonso je bio deveti, a Lance Stroll deseti.

Sljedeća utrka je već idući vikend na legendarnom Spa-Francorchampsu za Veliku nagradu Belgije.