HISTORIJSKA POBJEDA URUGVAJA

Messi divljao na terenu: Udarac laktom i hvatanje za vrat

Mathias Olivera započeo je prepirku s Rodrigom De Paulom i sve je izgledalo kao da će ostati na uvredama i ne prerasti u fizički sukob

Fudbaleri Argentine pretrpjeli su prvi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Njih je u Buenos Airesu s 2:0 svladao Urugvaj, nanijevši aktualnim prvacima svijeta prvi poraz od grupne faze SP-a održanog u Kataru, na kojem su stigli do titule. Utakmicu je obilježio i sukob igrača.

Mathias Olivera započeo je prepirku s Rodrigom De Paulom i sve je izgledalo kao da će ostati na uvredama i ne prerasti u fizički sukob. Možda bi tako i ostalo da se u tom trenutku u sve nije umiješao Lionel Messi koji je dotrčao do Olivere, udario ga laktom u predjelu prsa, a potom nakratko i lijevom rukom uhvatio za vrat. Uslijedila je gužva u kojoj su se igrači naguravali. Udaraca nije bilo.

Historijska pobjeda Urugvaja

Bila je ovo prva pobjeda Urugvaja ikad na gostovanju kod Argentine u utakmicama kvalifikacija za svjetska prvenstva. Ostvarena je golovima koje su postigli Ronald Araujo u 41. i Darwin Nunez u 87. minuti.

Iako je bio najbolji igrač Argentine na terenu, Messi je prekinuo niz od devet uzastopnih utakmica u kojima je zabio gol, nastupajući za svoju reprezentaciju od prve minute.